Dr. Chungwon Choue kimdir? Hayatı ve kariyeri

Dr. Chungwon Choue, Dünya Tekvando Federasyonu başkanıdır. En son yapılan 2021 Ekim ayı seçimlerinde de tekrar başkan seçilerek WTF'nin başında kalmıştır. 20 Aralık 1947 de Güney Kore'de doğmuştur.
 Dr. Chungwon Choue kimdir? Hayatı ve kariyeri

Dr. Chungwon Choue, Dünya Tekvando Federasyonu başkanıdır. En son yapılan 2021 Ekim ayı seçimlerinde de tekrar başkan seçilerek WTF’nin başında kalmıştır. 20 Aralık 1947 de Güney Kore’de doğmuştur.

Dr. Chungwon Choue ‘nin kariyeri

2004 yılından beri de Dünya Tekvando Federasyonu (World Taekwondo Federation) başkanı olarak görev yapmıştır. WTF’deki mazisi ise 1999 yılında başlamıştır. Tekvando İnsani Yardım Vakfı projesini hayata geçirmiştir. Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı olarak çeşitli görevlerde yer almıştır.

GCS International, Taekwondo Peace Corps, Korea Olympic Committee, UN ECOSOC ve Korea Fair Play Committee gibi kurumsal örgütlemelerin içinde görev almıştır.

Chungwon Choue Dünya Taekwondo Başkanı
WTF Başkanı

Eğitim hayatı

1970 Yılında Kyung Hee Üniversitesi’nden Ekonomi alanında lisans, 1974 yılında Fairleigh Dickinson Uluslararası Siyaset Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. 1984 Yılında Belçika’daki Katholieke Universiteit Leuven’den doktora derecesi aldı.

Yorum Yap