Gençler Milli Takım Seçmesi: Direkt gidenler ile seçmeye kalanların listesi

Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası sonrasında kazananların Gençler Milli Takım Seçmesi'ne kaldıklarını, Türkiye Tekvando Federasyonu açıkladı.
 Gençler Milli Takım Seçmesi: Direkt gidenler ile seçmeye kalanların listesi

Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası sonrasında kazananların Gençler Milli Takım Seçmesi’ne kaldıklarını, Türkiye Tekvando Federasyonu açıkladı. Seçmeye girmeden direkt Gençler Milli Takım’a katılacak olanlar ile seçmeye kalanların listesi TTF internet adresinden duyuruldu.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılan şampiyona sonrasında Gençler Milli Takım’a gireceklerin listesi tamamen netlik kazanacaktır.

Gençler Milli Takımı, Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonasına katılacak!

Gençler Teknik Kurulunun kararıyla 12-15 Kasım 2021 tarihleri arasında Bosna Hersek’in Saraybosna kentinde düzenlenecek olan Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası için “Gençler Milli Takımı” belirlenecektir. Takıma girmeye hak kazananların listesi ise yavaş yavaş netleşiyor. 08-15 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenmekte olan Milli Takım seçme müsabaka listesi ve şampiyonaya direkt gidecek sporcuların listesi şimdiden belli oldu. Milli takım seçmeleri için tarih ve yer şöyle;

Seçme Tarihi : 16 – 17 Ekim 2021
Seçme ve Tartı Yeri: Taha Akgül Spor Salonu / Ankara

Gençler Milli Takım Seçmelerinde önemli kurallar

  • Seçmeler “Daedo Elektronik Sistem” ile yapılacak.
  • Tartıda kilo toleransı olmayacak.
  • Seçme müsabakalarında Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) ‘nun son oyun kuralları geçerli olacaktır.
  • Milli Takım seçmesine katılacak sporcu ve antrenörlerin izinleri Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından alınacak, ayrıca harcırahları da Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya Kulüpleri tarafından karşılanacak olup, Federasyonumuz tarafından seçmelerde harcırah ödenmeyecektir.
  • HES Kodu sorgulamasının ardından, dezenfektan kullanılarak ve ateş ölçümü yapılarak; sadece müsabakası olan sporcular ve antrenörleri salona alınacaktır.
  • Salon içinde ve dışında mutlaka sosyal mesafeye uyulacaktır.

Gençler Milli Takım Seçmelerine kalanlar ve direkt geçenlerin listesi

GENÇ ERKEKLER

45 kg Erkek – Hamza Osman AYDOĞAN – Direkt
48 kg Erkek – Yüşa Arif KABACA – Direkt
55 kg Erkek – Enes KAPLAN – Direkt

63 kg – Seçme
Kadir ŞANTAŞ
Muhammet Emin ŞAHİN
Berkay ERER
Armağan İKRAM
Faik Efe DİLEK
Fazlı FAZLIOĞLU
Mahmut Saltuk KILIÇAY
Onur Kadir KILIÇ

68 kg Erkek – Cemil Tarık ALTINGÖZ – Direkt
73 kg Erkek – Yiğithan KILIÇ – Direkt
78 kg Erkek – Rahmet Baran ŞİMŞEK – Direkt
+78 kg Erkek – Mehmet Efe ÖZDEMİR – Direkt

GENÇ BAYANLAR

42 kg Bayan – Seçme
Esmanur AYDİN
Özlem ŞİRİN
Tuvanna Nazlı KESGİN
Sıla Nur UZUNKAYA
Nehir GENİŞ
Ayşe Fatma GENÇ
Sudem ÖZKARADUMAN
Bahar AYDIN
Fatmanur ÖNER (2021 – 6. WT Başkanlık Kupası 1.si olduğu için seçmeye eklenmiştir.)

44 kg Bayan – Seçme
Canan GÜNDÜZ
İrem DİNÇ
Nisanur SARITAÇ
Ayşe AŞICI
Şeyma Elif HACIOĞLU
Zehra GÜRBÜZ
Kader BAL
Ebrar KÖSE
Merve BÜLBÜL ( Altın vuruşta 1.’ye kaybettiği için seçmeye eklenmiştir.)

46 kg Bayan – Şeyma KÖSEOĞLU – Direkt
49 kg Bayan – Aleyna ŞENYURT – Direkt
52 kg Bayan – Öykü ÖZBEY – Direkt
55 kg Bayan – Özge ÖZBEY – Direkt
63 kg Bayan – Işıl ZAFER – Direkt
+68 kg Bayan – Sude Yaren UZUNÇAVDAR – Direkt

Yorum Yap