Prof. Dr. Metin Şahin kimdir? Hayatı ve kariyeri

Metin Şahin, 1963 Konya doğumludur. 2003 yılından beride Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanlığı'nı yapmaktadır. En son yapılan Ekim 2021 Dünya Taekwondo Federasyon üyeliği seçimlerinide kazanmıştır. Şuan WTF 'nin 33 üyesinden biri olarak görev almaktadır.
 Prof. Dr. Metin Şahin kimdir? Hayatı ve kariyeri

Metin Şahin, 1963 Konya doğumludur. 2003 yılından beride Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanlığı’nı yapmaktadır. En son yapılan Ekim 2021 Dünya Taekwondo Federasyon üyeliği seçimlerinide kazanmıştır. Şuan WTF ‘nin 33 üyesinden biri olarak görev almaktadır.

Metin Şahin ‘in eğitim hayatı

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğduğu şehir Konya’da tamamlamıştır. 1987 yılında ise Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun olmuştur. Bir yıl sonra da Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak atanır. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamlar. 2003 yılında Yrd. Doç. Dr. Unvanını alır. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda yapılan doçentlik sınavında da başarılı olan Metin Şahin, “Doçent” ünvanını almaya hak kazanır. 2019 yılı Nisan ayı itibariyle Prof. Dr. ünvanını alan Metin Şahin, Temmuz ayı itibariyle Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak atanmıştır.

metin şahin hayatı
Prof. Dr. Metin Şahin

Metin Şahin ‘in sporculuk kariyeri

metin şahin başarıları
Başarı tablosu

Metin Şahin’e verilen, yılın sporcusu ödülleri

1985 Milliyet Gazetesi Yılın Sporcusu
1986 Milliyet Gazetesi Yılın Sporcusu
1986 Tercüman Gazetesi Yılın Sporcusu
1991 Milliyet Gazetesi Yılın Sporcusu
1991 Renault Mais Yılın Sporcusu

Yorum Yap